O titul majstra Slovenska si zahrajú hráči Popradu a Michaloviec

Už o niekoľko dní spozná česko-slovenská EHOKEJová scéna víťaza EHOKEJ Ligy TIPOS Extraligy. Vo finále sa o titul a finančnú výhru 8 000 eur pobijú hráči HK Poprad a HK Dukla Ingema Michalovce. O bronzovú priečku si zase zahrajú zdolaní semifinalisti HK Dukla Trenčín a HC Nové Zámky.

Obrovským prekvapením bolo, že „Trenčania“ Vojtěch „Krchy11“ Krcho a Anton „Fenomen36363“ Meško neuhrali v semifinále ani jeden zápas. „Popradčania“ Josef „pepcastachurcik“ Stachura a Miroslav „PRCO54“ Talčík ovládli semifinále jednoznačne 3:0. „Sú to neskutočné pocity byť vo finále. Pre mňa je to obrovský úspech. Nečakal som to. Ja som sa do ligy prihlásil, aby som sa rozohral pred majstrovstvami sveta a zrazu som vo finále,“ povedal po postupe pepcastachurcik. Trenčín bol pritom po vstupnom drafte pasovaný do role najväčšieho ašpiranta na titul. „Semifinále rozhodla asi nervozite Fenomena. V zápase 2 na 2 dvakrát prepol na brankára,“ povedal pepca. Prekvapením bolo, že favorizovaný Fenomen nestačil ani na Prca. „Ja Antona poznám, hrávame spolu už dlhšie. Vedel som, čo bude hrať. Nebol som favoritom v zápase, tak som si povedal, že to využijem. Viem, že si na mňa verí, berie ma ako ľahkého súpera. Využil som to,“ zhodnotil Miroslav „PRCO54“ Talčík.

Hráči Michaloviec Adam „Dzouvi“ Menšík a Patrik „Patressvk“ Palacka zdolali Nové Zámky 3:1. Aj keď výsledok vyzerá jednoznačne, nerodil sa jednoducho. Hneď prvý zápas získali pre seba hráči Nových Zámkov, keď Jindřich „JiFi“ Fencl zdolal Patresa 2:0. V druhom zápase Erik „Vizvis“ Vizváry viedol už 5:0 a pre „zámky“ to vyzeralo byť skvelé rozbehnuté. Dzouvi však nielenže vyrovnal na 5:5 ale dokázal vyhrať 7:5 a to pravdepodobne posadilo Michalovce na koňa. „Chcel by som sa ospravedlniť hlavne babičke, ktorá to sleduje. Snáď nedostala mŕtvicu. Ale neviem to zhodnotiť. Rázom to bolo 5:5,“ povedal nadnesene Dzouvi po zápas. Michalovce dokázali vyhrať aj zápas 2 na 2. Aj tam to však bolo tesné. Dzouvi a Patres zvíťazili 4:3 po predĺžení. „Bol to totálne ťažký zápas plný nervov. Neviem, či tie peniaze stoja za nervy, ktoré tu musí človek odovzdať, lebo to ma asi stálo pár rokov života,“ povedal s úsmevom Patressvk. Definitívnu bodku za postupom dal Dzouvi, ktorý JiFiho zdolal 6:0 a Michalovce mohli začať oslavovať. „Je to krásne. Chcelo by to však ešte tú čerešničku na torte a vyhrať aj vo finále,“ povedal Adam „Dzouvi“ Menšík.

Finále je naplánované na štvrtok 24.6. od 18:00 a zápas o 3. miesto dva dni predtým – 22.6. od 18:00. Obe stretnutia budete môcť samozrejme sledovať naživo na ehokejliga.sk.

Semifinále:

HK Poprad 3:0 HK Dukla Trenčín

  • Josef „pepcastachurcik“ Stachura 5:3 Vojtěch „Krchy11“ Krcho
  • Miroslav „PRCO54“ Talčík 5:3 Anton „Fenomen36363“ Meško
  • pepcastachurcik + PRCO54 3:1 Fenomen36363 + Krchy11

HK Dukla Michalovce 3:1 HC Nové Zámky

  • Patrik „Patressvk“ Palacka 0:2 Jindřich „JiFi“ Fencl
  • Adam „Dzouvi“ Menšík 7:5 Erik „Vizvis“ Vizváry
  • Dzouvi + Patressvk 4:3pp JiFi + Vizvis
  • Adam „Dzouvi“ Menšík 6:0 Jindřich „JiFi“ Fencl

Zápas o tretie miesto:

22.6 (18:00)

Finále:

24.6 (18:00)

NAJNOVšie články

Majstrami EHOKEJ Ligy TIPOS Extraligy sa stali hráči HK Dukla Michalovce Dzouvi a Patressvk

Majstrami EHOKEJ Ligy TIPOS Extraligy sa

EHOKEJ Liga TIPOS Extraligy má za sebou prvý ročník. Ten jednoznačne ovládli

Bronzovými medailistami EHOKEJ Ligy sa stali hráči HK Dukla Trenčín

Bronzovými medailistami EHOKEJ Ligy sa stali

EHOKEJ Liga TIPOS Extraligy má pred sebou vrchol sezóny. Finálový zápas o titul majstra Slovenska v ehokeji odohrajú hráči HK Poprad a HK

O titul majstra Slovenska si zahrajú hráči Popradu a Michaloviec

O titul majstra Slovenska si zahrajú

Už o niekoľko dní spozná česko-slovenská EHOKEJová scéna víťaza EHOKEJ Ligy TIPOS Extraligy. Vo finále sa o titul a finančnú výhru