8. kolo: JiFi raňajkoval vajíčka a vyrovnal gólový rekord

EHOKEJ Liga TIPOS Extraligy pokračovala ôsmym kolom, ktoré prinieslo súboj slovenských ehokejových reprezentantov, vyrovnanie gólového rekordu i pretrhnutie štvorzápasovej šnúry prehier.

Tešili sa hráči HC Slovan Bratislava, ktorí po sérii štyroch prehier v rade zaznamenali víťazstvo 2:1 nad HC 05 Banská Bystrica. Belasí hráč Kumbik najprv vyhral nad tejkym 8:4, no jeho spoluhráč Jordi19 podľahol DaviDoSenovi 3:9. O triumfe belasých rozhodol zápas 2 na 2, ktorý slovanisti zvládli v pomere 3:4. Do tabuľky si pripísali 3 body a dotiahli sa na deväťbodový Zvolen, ktorý má však zápas k dobru.

Zvolenčania v ôsmom kole nestačili na HK Dukla Trenčín. Tento zápas priniesol súboj slovenských reprezentantov. Anton „Fenomen36363“ Meško si v ňom poradil so Sandrou „LadyBrunette“ Demitrovou tesne 5:4. „Robila som veľa chýb, zle som si nahrávala a nakoniec ma to stálo zápas. Myslela som si, že timeout mi pomôže, ale naopak. Potom to bolo ešte horšie,“ povedala LadyBrunette po skončení stretnutia. Trenčania si zabezpečili triumf hneď v druhom zápase, v ktorom Krchy zdolal Mavericka v infarktovom zápase 7:6 po samostatných nájazdoch. „Som rád, že sa mi zápas podarilo vyrovnať. Bolo to o nervy. Mohol dopadnúť v prospech obidvoch. Došlo to až na nájazdy a som rád, že som to urval. Tam to už bolo o šťastí,“ prezradil po zápase Vojtěch „Krchy11“ Krcho. Zvolenčania LadyBrunette a Maverick zvládli aspoň zápas 2 na 2, v ktorom zvíťazili 9:4.

Krchy11 vytvoril gólový rekord EHOKEJ Ligy, keď v siedmom kole zdolal Vizvisa z Nových Zámkov 16:6. Vo ôsmom kole tento rekord vyrovnal práve Vizvisov spoluhráč Jindřich „JiFi“ Fencl. Nové Zámky si poradili s Košicami 2:1 a práve v prvom zápase zvíťazil

JiFi nad Disorderom 16:8. „Raňajkoval som domáce vajíčka, tak to asi zabralo,“ vtipkoval po zápase JiFi. „Keď som videl, čo včera urobil súper s mojou dvojkou Vizvisom, tak som musel ten rekord aspoň vyrovnať,“ dodal JiFi. Vizvis potom podľahol Indrisovi 3:4 ale v hre 2 na 2 zvíťazili Zámky 3:1 a stále sa v tabuľke držia na delenom druhom mieste.

Kolo sa uzavrie dnešnou dohrávkou medzi MHk 32 Liptovský Mikuláš a HK Dukla Michalovce. Na programe je aj 9. kolo EHOKEJ Ligy, ktoré začína LIVE od 17:00 na ehokejliga.sk.

Ostatné výsledky 8. kola EHOKEJ Ligy TIPOS Extraligy:

HC Košice 1:2 HC Nové Zámky

 • Peter „Disorder“ Szábo 8:16 Jindřich „JiFi“ Fencl
 • Tomáš „Indris“ Indra 4:3 Erik „Vizvis“ Vizváry
 • Disorder + Indris 1:3 JiFi + Vizvis

HK Dukla Trenčín 2:1 HKM Zvolen

 • Anton „Fenomen36363“ Meško 5:4 Sandra „LadyBrunette“ Demitrová
 • Vojtěch „Krchy11“ Krcho 7:6sn Dennis „Maverick“ Mjartan
 • Fenomen36363 + Krchy11 4:9 LadyBrunette + Maverick

HC 05 Banská Bystrica 1:2 HC Slovan Bratislava

 • Martin „tejky“ Tejček 4:8 Radek „Kumbik“ Kumbera
 • Dávid „DaViDosen“ Súkopa 9:3 Patrik „Jordi19“ Jordan
 • tejky + DaviDosen 3:4 Kumbik + Jordi19

HK Nitra 0:3 HK Poprad

 • Bedřich „SlondaB“ Parožek 4:5 Josef „pepcastachurcik“ Stachura
 • Jakub „Šviki“ Švikura 4:5 Miroslav „PRCO54“ Talčík
 • SlondaB + Šviki 0:6 pepcastachurcik + PRCO54

MHk 32 Liptovský Mikuláš vs. HK Dukla Michalovce – 13.5 20:00

NAJNOVšie články

Štyria semifinalisti už majú istú finančnú odmenu

Štyria semifinalisti už majú istú finančnú

EHOKEJ Liga TIPOS Extraligy má za sebou štvrťfinálové zápasy, ktoré priniesli nervydrásajúce

Do play off postúpilo 8 najlepších tímov, Michalovce bez jediného zaváhania

Do play off postúpilo 8 najlepších

EHOKEJ Liga TIPOS Extraligy má za sebou historicky prvú základnú časť. Z nej postúpilo 8 najlepších tímov do vyraďovacej časti, v ktorej

V 13. kole DaviDoSen takmer rozbil ovládač, Detva prelomila dlhé čakanie na víťazstvo

V 13. kole DaviDoSen takmer rozbil

EHOKEJ Liga TIPOS extraligy má za sebou štvordňový maratón zápasov, ktorý vyvrcholil trinástym kolom. V ňom „Detvania“ Jakub „Jackey“